Laatste bouwfase voor vernieuwen A9 viaducten over de Beneluxbaan en Burgemeester Boersweg

De A9 ter hoogte van Amstelveen van boven

Na de zomer start aannemer VeenIX met de laatste bouwfasen voor de A9 viaducten over de Beneluxbaan en de Burgemeester Boersweg. Voor beiden viaducten wordt het laatste 55 jaar oude deel gesloopt en opnieuw opgebouwd. Om dit te kunnen doen, moeten we de wegen onder de viaducten voor de veiligheid regelmatig afsluiten.

 

Viaduct over de Beneluxbaan

Het noord- en zuiddeel van het viaduct over de Beneluxbaan zijn inmiddels gesloopt en hiervoor is een nieuw, breder deel gebouw. Vanaf 25 augustus zijn de laatste delen van de oude viaducten aan de beurt. We starten met de voorbereidingen voor de sloopwerkzaamheden. Om ruimte te maken voor de werkzaamheden, komen op de Ouverture en de Keerpuntweg de om- en om regelingen weer terug. In het weekend van 10 en 31 oktober hijsen we de oude liggers (betonnen balken waar het wegdek op lag) uit. Vervolgens worden de andere delen van het viaduct uitgehesen. Eind van dit jaar starten we met de opbouw van het nieuwe deel van het viaduct. Naar verwachting is het viaduct in de zomer van 2026 gereed.

 

Afsluitingen

Om het werk uit te voeren, staan de volgende afsluitingen gepland:

Keerpuntweg en Beneluxbaan-West (noord naar zuid) ter hoogte van A9 afgesloten op:

  • Maandag 25 augustus van 20.00 uur tot 5.00 uur
  • Dinsdag 26 augustus van 20.00 uur tot 5.00 uur

Ouverture en Beneluxbaan-Oost (zuid naar noord) ter hoogte van A9 afgesloten op:

  • Woensdag 27 augustus van 20.00 uur tot 5.00 uur
  • Donderdag 28 augustus van 20.00 uur tot 5.00 uur

Keerpuntweg en Ouverture ter hoogte van A9 afgesloten:

  • Van vrijdag 10 oktober 20.00 uur tot maandag 13 oktober 5.00 uur

Beneluxbaan, Ouverture en Keerpuntweg ter hoogte van A9 afgesloten op:

  • Vrijdag 31 oktober 20.00 uur tot maandag 3 november 5.00 uur (let op: ook tramlijn 25 rijdt niet via deze route, kijk voor meer informatie op www.gvb.nl)

Let op: hier komen nog enkele afsluitingen bij. Kijk hier voor een overzicht van alle afsluitingen van de A9 en lokale werkzaamheden.

 

Viaduct over de Burgemeester Boersweg

Bij het viaduct over de Burgemeester Boersweg slopen we het zuidelijke deel van het viaduct en bouwen een nieuwe deel weer op. Omdat het viaduct erg breed is, slopen we deze op een traditionele manier; met een sloophamer en prikkers. Als we de liggers hier, net als bij het viaduct over de Beneluxbaan, zouden uithijsen, dan zouden we 14 nachten nodig hebben om ze allemaal los te zagen en uit te hijsen en dat is niet wenselijk voor de omgeving en het verkeer.

Eind september starten we met voorbereidende werkzaamheden. Volgens de huidige planning, slopen we het viaduct in een weekend begin november. Voor deze werkzaamheden moeten we de Burgemeester Boersweg en de A9 afsluiten. Data voor afsluitingen zijn op korte termijn hier te vinden.