Aansluiten van de leiding en boren van palen in het weekend van 5 t/m 7 december

5 – 7 december: aansluiten van de leiding bij afrit 5

Aan de noordoostkant van de Keizer Karelweg bevindt zich een ruimte voor technische installaties.
Vanuit deze ruimte moet er een leiding worden aangesloten op het pompsysteem. De leiding loopt
onder afrit 5 door. De planning is als volgt:

  • Vrijdagavond 5 december: wanneer de weg volledig is afgesloten, starten we met het verwijderen van het asfalt;
  • Zaterdag 6 december: we graven een sleuf in de grond, sluiten de leiding aan op het pompsysteem en maken de sleuf weer dicht;
  • Zondag 7 december: we asfalteren de weg.

In deze periode werken we dag en nacht. Bekijk afbeelding 1 op de volgende bladzijde voor de exacte locatie van de werkzaamheden.

Afbeelding 1: locatie van de werkzaamheden (donkerblauw rondje)

5 – 7 december: palen boren voor geluidschermen bij overkapping Bovenlandpad

Bij de overkapping Bovenlandpad (Meander) starten we met werkzaamheden voor de nieuwe
geluidschermen. De planning is als volgt:

  • Vrijdagavond 5 december: wanneer de weg volledig is afgesloten, starten we met het verwijderen van het asfalt;
  • Zaterdag 6 december: we boren zes palen;
  • Zondag 7 december: we doen eventueel nog enkele herstelwerkzaamheden.

In het eerste kwartaal van 2026 worden de geluidschermen geplaatst. Bekijk afbeelding 2 op de
volgende bladzijde voor de exacte locatie van de werkzaamheden.

Afbeelding 2: locatie van de werkzaamheden (donkerblauw rechthoek)

Wat merkt u ervan?

Geluid- en trillingshinder

Tijdens dit weekend werken we dag en nacht. De werkzaamheden zorgen voor geluidsoverlast. Vooral op vrijdagavond kunt u dit goed horen. Want dan frezen (verwijderen) we het asfalt weg op beide locaties.

Verkeershinder

Bovenstaande werkzaamheden vinden plaats tijdens de weekendafsluiting van 5 – 7 december,
waarover wij u al eerder per brief informeerden. Dat weekend is de A9 in beide richtingen afgesloten tussen knooppunt Holendrecht en knooppunt Badhoevedorp (de oprit 6 Aalsmeer richting Schiphol/Haarlem is open). De weg is dicht van vrijdagavond 5 december 20.00 uur tot
maandagochtend 8 december 05.00 uur. Het verkeer uit Ouderkerk aan de Amstel wordt omgeleid via de N522 en de A2 om zo van het snelwegennet gebruik te kunnen maken. Het verkeer uit Amstelveen wordt omgeleid via de S108 naar de A10.

Afsluitingen A9 en lokale wegen komend najaar

Dit najaar werken we naar de definitieve situatie voor het oostelijke deel van de A9, vanaf knooppunt Holendrecht tot aan de Amstel. Om de snelweg in haar definitieve situatie te leggen staan er diverse afsluitingen gepland. Ook bouwen we aan de laatste fase van de bruggen en viaducten in Amstelveen en Ouderkerk aan de Amstel waardoor lokale wegen ook tijdelijk afgesloten moeten worden. Op het online bezoekerscentrum van Rijkswaterstaat vindt u een overzicht van alle afsluitingen.