Laatste sloopwerkzaamheden in Ouderkerk aan de Amstel afgerond

Op vrijdag 13 februari werd in Ouderkerk aan de Amstel het allerlaatste stukje sloopwerk aan de bruggen en viaducten uitgevoerd voor het project A9 Badhoevedorp–Holendrecht. Niet door VeenIX, maar door buurtbewoner de heer Van der Toorren. Met een graafmachine verwijderde hij symbolisch het laatste stuk beton bij de onderdoorgang van de brug over de Amstel (Achterdijk). Daarmee kwam een intensieve periode van sloopwerkzaamheden in de omgeving ten einde.

Dit moment stond niet alleen in het teken van afronding van de sloopwerkzaamheden, maar ook van betrokkenheid. Door een bewoner het laatste werk symbolisch te laten uitvoeren, werd stilgestaan bij de impact die de werkzaamheden de afgelopen periode hebben gehad op de buurt. Volgens de heer Van der Toorren was het best pittig, maar er was altijd ruimte om het werk met de uitvoerder van VeenIX te bespreken. Dit heeft vaak geleid tot een efficiëntere aanpak voor de bewoners in de omgeving.

“Belangrijke fase achter ons”
Wethouder Korrel was bij dit bijzondere moment aanwezig. “De afgelopen jaren zijn er veel bruggen en viaducten gesloopt, wat voor omwonenden flink wat hinder heeft opgeleverd. Deze mijlpaal laat zien dat we een belangrijke fase achter ons laten. Het is nog niet klaar, maar we zien in de verte de eindstreep,” aldus Korrel.

Werken naar de definitieve situatie oostelijke deel A9
Samen met buurtbewoners werd het moment afgesloten met een warme kop soep. In een informele sfeer beantwoordden Rijkswaterstaat en VeenIX vragen over het project. Drie viaducten en de brug over de Bullewijk zijn vorige jaar opgeleverd. Er volgen nog afsluitingen om het werk in deel oost dit jaar af te maken. Het gaat om het resterende werk ter verbreding en vervanging van alle oude bruggen en viaducten aan de zuidzijde én het herstellen van kruisende en parallel lopende wegen. Direct betrokkenen zullen hier tijdig over geïnformeerd worden.